Największy Czwartek Social Media w historii szczecińskich edycji – 4 prelekcje połączone z rejsem statkiem i muzyką na żywo

Sezon wakacyjny w pełni czas więc na wyjątkowy Czwartek w wyjątkowym miejscu. 25 lipca zapraszamy serdecznie na pokład statku Odra Qeen na podwójny, 39/40 Czwartek Social Media w Szczecinie! Jeszcze niedawno świętowaliśmy okrągłe 30 wydarzenie, a właśnie dobijamy do kolejnej dziesiątki. Z tej okazji mamy dla Was aż 4 prezentacje, które przedstawi 5 prelegentów. 

To nie koniec atrakcji bowiem o 18.00 odbijamy od brzegu i wypływamy w dwugodzinny rejs podczas, którego nie tylko będziecie mieli okazję usłyszeć trzech kolejnych prelegentów i zobaczyć Szczecin od strony wody (agenda wydarzenia poniżej).  Zapraszamy Was serdecznie już 25 lipca na dawkę konkretnej marketingowej wiedzy!

Kto wystąpi:

Eliza Dymel – od ponad 10 lat pracuje w branży IT, pełniła wiele ról, jak Quality Assurance Manager, Product Manager, Scrum Master i Project Manager. Jak sama mówi, pomaga to patrzeć na tematy z wielu różnych aspektów i przydało się w projektach dla takich firm jak WAYN, 4MAT, NC+, LexisNexis i inne. Dla Elizy elementem przełomowym w rozwoju było odkrycie Agile, która nadała nazwę temu co było bliskie jej sercu, czyli pracy z ludźmi.

Temat: Czemu nie warto zarządzać projektami marketingowymi?

Jan Zaborowski – od kilkunastu lat buduje i zarządza markami firm, produktów i pracodawców. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla takich marek jak home.pl czy Asseco. Zna rynek również z perspektywy domu mediowego czy agencji interaktywnej, chętnie doradza startupom. Prowadzi także butikową agencję, konsultując strategie marek produktów i pracodawców. Rok temu wdrożył markę infinIT Codelab na szczeciński i wrocławski rynek, do dziś odpowiadając za Dział Marketingu i Komunikacji tej organizacji. Łączy w nim kompetencje miękkiego HR, employer brandingu, employee experience jak i komunikacji marketingowej wspierającej sprzedaż B2B.

Alicja Szyszkowska-Gilewska – Alicja od kilku lat wdraża w przedsiębiorstwach HaEr od ludzi dla ludzi. Pracowała dla Vestas i brightONE, aktualnie infinIT Codelab oraz wspiera managerów przy wdrażaniu trudnych zagadnień związanych z ludźmi oraz pomaga kreować takie rozwiązania, które uwzględniają osobowości i potrzeby zatrudnionych. Aktualnie rozwija kompetencje jako Przedsiębiorca, z miłości do miękkich kompetencji w firmie nie potrafi się rozstać z pracą jako HRowiec.

Wierzy, że każdego Przedsiębiorcę stać na to, aby tworzyć niepowtarzalne doświadczenia w pracy.

Temat: Employee adventure czyli jak zrobić… dobry dzień w pracy.

Maciej Grad – Maciek najpierw pracował w Unity Line 4 lata jako praktykant następnie zajmował się marketingiem w Akademickiej Rozgłośni BAS, magazynie VAIB (u jego początków), Qarma Agency, Elefunk the Club i znów wrócił do Unity Line. Jest certyfikowanym Social Media Managerem. W Unity Line zajmuje się online / social i video marketingiem. 

Temat: Chatbot w branży morskiej

Marcin Pleskacz – Marcin prowadzi firmę Escape Room Supplier która zajmuje się tworzeniem i produkcją elektroniki dla escape roomów. 98% produkcji jest eksportowane za granicę.

Temat:  Case Study Escape Room Supplier

Agenda spotkania

Agenda spotkania:

 16:30-17:00 – rejestracja
17:00-17:20 – startujemy 
17:20-17:40 – 1 prelekcja – Maciej Grad
17:40-18:00 – 2 prelekcja – Eliza Dymel
18:00 -wypływamy / przerwa
18.30 – 19.10 – 3 prelekcja – Alicja Szyszkowska-Gilewska, Jan Zaborowski
19.10 – 19.30 – przerwa
19.30-19.50 – 4 prelekcja – Marcin Pleskacz

Wywiady z serii: #5PytańDoPrelegenta

1. Jakie aspekty najbardziej cenisz sobie w swojej obecnej pracy?

Eliza: Uwielbiam pracować z zespołem, wspólnie tworzyć ciekawe rozwiązania, stawiać przed sobą coraz to nowe wyzwania i patrzeć jak przeistaczamy się z grupy ludzi ze sobą pracujących w zespół, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Janek: Otwartość na zmiany i eksperymenty. Pewna zawadiacka, ciągła skłonność do bycia w awangardzie. Niezależnie czy mówimy o technologii, metodyce projektowej czy … łączeniu HRu z marketingiem. Myślenie w kategoriach szerokiego horyzontu daje paliwo do pchania „codziennej taczki”, która przecież jest do ogarnięcia w każdej pracy. Codelab jest zarządzany w modelu organizacji 3.0 – to wymagająca forma, trochę utopijna dla osoby, która styka się z nią na początku, wiecznie poddająca wspomniane pomysły/wizje weryfikacji i dyskusji. Nie ma litości – można i trzeba myśleć nieszablonowo, można się pomylić po drodze, ale na koniec dnia trzeba dowieźć. Lubię to!

Alicja: To co mnie zaintrygowało w brightONE (później infinIT Codelab) to praca z zupełnie nowym odbiorcą, a co za tym idzie rozwój i eksperymentowanie. Firmy IT wiedzą już, że tylko budowanie niepowtarzalnego miejsca pracy, w środowisku opartym na kompetencjach pracowników, pozwala na skuteczne zdobywanie przewagi konkurencyjej. Ponadto praca w płaskiej strukturze organizacyjnej, ktora niewątpliwie panuje w Codelab – chociaż trudna, pozwala się wiele nauczyć.

Maciek: Latam z kamerą, montuje filmy, działam z chatbotem, tworzę własne kampanie, a do tego wspierają mnie świetni graficy. Online marketing, który się czuje!

Marcin: Możliwość budowania, uwielbiam budować a klocki LEGO były zawsze moją ulubioną zabawką. teraz buduję firmę, kiedyś budowałem (prowadziłem) projekty.

2. Co sprawiło, że dziś wykonujesz ten zawód, co Cię zainteresowało?

Eliza: Chyba od zawsze coś organizowałam, jak nie kółko teatralne, to rozkręcałam NZS w Szczecinie i współorganizowałam konferencję e-Commerce na studiach. Kiedy to się zaczęło to ja szczerze nie pamiętam, chyba się taka urodziłam 🙂

Janek: To pewna możliwość wpływu na inne osoby. Komunikacja marketingowa to przede wszystkim relacja human2human – niezależnie od rodzaju biznesu, dla którego pracujesz. I właśnie skuteczne rozwiązanie problemu osoby, z którą się komunikujesz, jest fascynujące. To oczywiste, że na początku drogi, kusiła najbardziej zdolność do manipulacji ludzkimi zachowaniami, sprawne operowanie narzędziami, które to umożliwiają, wpływ na to jak prezentuje się Twój produkt na rynku. Z czasem dojrzewasz do tego, że tylko szczera i wymagająca relacja z drugą osobą daje sukces. Takie podejście potrafi do bólu dać w kość, jest czasochłonne i czasem wręcz irytujące. Sprawia jednak, że naprawdę chcesz to robić i z satysfakcją ciśniesz taczkę dalej.

Alicja: Wierzę, że każdy pracodawca jest w stanie tak budować środowisko pracy, aby każdy znalazł miejsce dla siebie. Nie chodzi wcale o kosztowne rozwiązania, ale poznanie osób, które nas otaczają ich potrzeb i oczekiwań. Lubię mówić o rzeczach trudnych i odkrywać obszary, które stanowią przeszkody w swobodnej komunikacji i dobrym samopoczuciu, żeby uczyć ludzi mówienia tego, co czujemy i myślimy. Zwyczajne "lubię z Tobą pracować" potrafi mieć magiczną moc. A obserwowanie zmiany jaka następuje w przedsiębiorstwie, które otwiera się na komunikację, jest niesamowitym doświadczeniem! 

Maciek: Siostra mówiła, że się do tego nadaję. W 4 klasie podstawówki nauczyłem się HTML, później podstawy PHP, ActionScript, Flash, CMSy. Do tego uczęszczałem na zajęcia plastyczne. Jarałem się fotografią i filmem chodząc, na zajęcia profesorów łódzkiej PWSFMiTv Pana Komorowskiego i Siedlika. Wydałem kilka utworów w polskich i zagranicznych wytwórniach muzycznych i zagrałem setki imprez jako dj. Muzyka, Film i Internet + studia ekonomiczne zdecydowanie dają perspektywy na pracę w marketingu. Do tego zakochałem się w Social Media. Lubię metki i duże brandy.

Marcin: W ciągu ostatnich 10 lat przeanalizowałem setki pomysłów na biznes, napisałem dziesiątki biznes planów, zacząłem budować 5 biznesów z czego 3 uzyskały sprzedaż (system do rezerwacji noclegów na euro 2012, escape room, escape room supplier). Od zawsze chciałem budować coś swojego.

3. Jakie masz hobby / jak lubisz spędzać swój wolny czas?

Eliza: Uwielbiam jazdę konną, nic tak nie relaksuje i skupia na jednym zadaniu. Oprócz tego gra w karty, ostatnio głównie wieczorne sesje ze znajomymi w brydża. Natomiast czas prawdziwie wolny uwielbiam spędzać w ogrodzie, słuchając ptaków, patrząc na tańczące drzewa i rozkminiając jakieś ważne sprawy, których potem nie pamiętam – nie wyobrażam sobie nic piękniejszego.

Janek: Dopada mnie kryzys wieku średniego więc zaczynam szukać osobliwych zajęć – jestem jednak typowym bliźniakiem – żadne z tych hobby nie zagrzało u mnie na dłużej. To co stale daje mi wytchnienie to szczeciński slowlife. Uwielbiam nasze rodzinne drobne rytuały – niedzielny Bazar Smakoszy, geocaching z dzieciakami w Puszczy Bukowej, wylegiwanie się na Jasnych Błoniach. Idealnie jeśli udaje nam się wyskoczyć nad wodę, naszą szczecińską, floatinggardenową wodę oczywiście. W końcu kto w centrum miasta ma szuwary, plażę i meetupy na statku? 😉

Alicja: Interesuję się psychologią. Po przestudiowaniu psychologii społecznej zajęłam się psychomanipulacjami, motywacją i relacjami wpływu. Aktualnie interesuje się psychologią zaufania oraz – mam nadzieję nie przestraszę naszych czytelników – psychologią kryminalną. Oprócz tego jestem zakręcona na punkcie wpływu środowiska i rodzica na rozwój umysłowy dzieci.

Maciek: W wolnym czasie jeżdżę rowerem po lesie, jak widać po mojej figurze mało mam wolnego czasu. Moje pasje wiążą się z tym co wprowadziło mnie w świat marketingu.

Marcin: Czytając, ostatnie hity: Sapiens. Od zwierząt do bogów Yuval Noah Harari, Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike i Warren Buffet o biznesie

4. Rzecz, bez której nie mógłbym/ nie mogłabym się obejść to…

Eliza: Prosecco, prosecco i jeszcze raz prosecco. Tymbardziej w czasie letnim, kiedy prosecco jest genialnym pretekstem do spotkania się ze znajomymi, bez których nie mogłabym się obejść.

Janek: Tutaj powinna znaleźć się jakaś błyskotliwa odpowiedź na temat ważnej książki lub innego hipsterskiego artefaktu  Pisząc jednak te słowa w Dzień Bez Komórki z przykrością muszę stwierdzić, że smartfon jest tą rzeczą, która towarzyszy mi najczęściej. Staram się pracować nad właściwymi proporcjami między konsumpcją papki a docieraniem do wartościowych treści – co do efektów tych prób moja żona ma zdaje się odmienne zdanie. I tak, mam w planie wyłączyć powiadomienia (podobnie jak wdrożyć Inbox zero) ;).

Alicja: Plaża, moja rodzina i psy! Uwielbiam słuchać wieczornego odgłosu jeziora. Kiedy tylko mogę uciekam w głuszę leśną, najlepiej przy wodzie. Moje dzieci uczą mnie widzieć i słyszeć to, czego ja nie widzę i słyszę, albo już zapomniałam. Wejście do ich świata pełnego pasji i miłości jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem!

Maciek: Komórka – mam cały świat internetu pod ręką. Cała moja praca opiera się na działaniach w internecie. Nie licząc opisywania faktur.

Marcin: Telefon komórkowy.

5. Jaki jest Twój najlepszy sposób na gorszy nastrój?

Eliza: Jak czuję się przytłoczona tematami to najlepszym sposobem jest pójście na konie. Od momentu wejścia do boxa nie myślisz już o niczym innym jak to piękne półtonowe zwierze przed tobą. Po dwóch godzinach wychodzę zresetowana jak po weekendzie.

Janek: Tylko dystans do rzeczywistości nas uratuje ! Ci, co znają mnie bliżej, wiedzą, że z sarkazmem potrafię przesadzić, ale tak – to daje mi siłę przetrwania. No dobra, ostatnio dzień zrobił mi także James Corden i jego seria Crosswalk (odcinek z  Willem Smithem i Alladynem – sztos). A tak bardziej serio – moją supermocą jest żona i trójka dzieci i tego nic nie przebije!

Alicja: Pochodzę ze świata wrażliwców, więc przejmowanie się i gorszy nastrój nie są mi obce. Pomaga mi mówienie tego co czuję i myślę. Chociaż taka otwartość potrafi być dość trudna dla otoczenia. Zazwyczaj znajduję jednak jakiegoś przytulacza i osobę, która pomaga mi poprawić nastrój.

Maciek: Pilsner w basenie.

Marcin: Książka.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie na Facebooku.

Chcesz wystąpić na którymś Czwartku Social Media? Pisz śmiało przez messengera albo na maila: hello@kacperskoczylas.pl.

Dodaj komentarz