Rusza 3 edycja hakatonu dla programistów w home.pl – będę mentorem na tym wydarzeniu

Posted onLeave a commentCategoriesEventy

Kilkuosobowe zespoły złożone z pasjonatów nowych technologii po raz trzeci spróbują uczynić świat Internetu prostym. 18 listopada startuje kolejna edycja maratonu programistycznego Ultra Innovation. Przez 24 godziny w siedzibie szczecińskiej firmy home.pl 50 uczestników opracuje, a następnie zaprezentuje rozwiązanie danego problemu i zyska szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Zespoły biorące udział w wydarzeniu mogą podejść do tematu w dowolny sposób, a efektem ich całodobowej pracy może być np. aplikacja lub demo technologiczne. Ich wysiłek zostanie oceniony przez jury konkursu, złożone z osób z ogromnym doświadczeniem w branży IT. W tym roku nie zabrakło również kilku nowości, które mają ułatwić pracę uczestnikom.

Na podstawie sugestii samych zespołów w trzeciej edycji wprowadziliśmy kilka zmian. Pierwszą z nich jest nowy termin startu całego maratonu. Rozpoczynamy pracę w godzinach porannych, a prezentacje zespołów będą odbywać się na drugi dzień, po południu. Dzięki temu zespoły powinny podejść do wyzwania wypoczęte i z głową pełną pomysłów. – mówi Nina Pankiewicz z firmy home.pl, organizatorka hackatonu. – Kolejne zmiany dotknęły również mentorów, gdzie postawiliśmy na mieszankę osób powiązanych z technologiami oraz współczesnymi biznesami. Dzięki temu wsparcie merytoryczne dla zespołów będzie na najwyższym poziomie.

Główną idea hackatonu Ultra Innovation jest uczynienie świata Internetu prostym. W pierwszej edycji imprezy uczestnicy musieli wymyśleć rozwiązanie, które ułatwi codzienną komunikację wśród osób niepełnosprawnych. Rok temu temat przewodni dotyczył ochrony tożsamości w sieci. Jakie zagadnienia pojawią się w tegorocznej edycji? – Główny temat hackatonu zostanie zaprezentowany tradycyjnie na 5 minut przed startem. Ale już teraz mogę zdradzić, że będzie on zaskakujący i wymagający. Wierzę, że zespoły podejdą do jego rozwiązania w bardzo kreatywny oraz biznesowy sposób. – uważa Nina Pankiewicz.

Hackaton Ultra Innovation rozpocznie się 18 listopada w siedzibie home.pl. Wydarzenie wchodzi w skład Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorami są firmy home.pl oraz Brandoo. Najlepszy pomysły zostaną nagrodzone sprzętem Fibaro Home Center Lite oraz Amazon Kindle Paperwhite 3. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem https://ultrainnovation.pl.

Tak się składa, że będę miał przyjemność wesprzeć uczestników hakatonu swoją wiedzą i doświadczeniem jako mentor. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: https://ultrainnovation.pl/#mentorzy.