33. Czwartek Social Media w Szczecinie – jak robić skuteczny marketing terytorialny, mailing i webinary

Posted onLeave a commentCategoriesMarketing

Już 27 października Czwartki Social Media wracają ze zdwojoną siłą po wakacyjnej przerwie! Na 33. Cczwartkowym Spotkaniu, dowiecie się między innymi dlaczego warto inwestować swój czas w tworzenie szkoleń on-line, jak e-mail marketing plasuje się tle kampanii w social mediach oraz jakich technik używa Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, aby skutecznie promować region Pomorza Zachodniego.

Czwartki to inicjatywa wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu nowoczesnego marketingu i jego narzędzi. Nasi prelegenci to specjaliści z branży, praktycy i pasjonaci. To jednak nie tylko wydarzenie edukacyjne, przyjazna atmosfera i spotkanie przy piwku, ale także najlepsza okazja do nawiązania nowych znajomości, a nawet znalezienia pracy… czy drugiej połówki.

Kto wystąpi na najbliższym spotkaniu?

Margo Ovsiienko – specjalistka do spraw Digital Growth w agencji marketingowej Growth Forge.  Na co dzień zajmuje się tworzeniem strategii marketingowych (specjalizuje się w rozwiązaniach typu Saas) oraz prowadzi podcast firmowy dla Callpage. Oprócz tego ma swój własny podcast “Margo Leads”, uczy się języka niemieckiego i biega na długie dystanse. Na Czwartku Margo opowie o tym jak istotnym narzędziem do pozyskiwania klientów w branży B2B są webinary,

Krzysztof Barczyk – Dyrektor Gabinetu Marszałka w Urzędzie Marszałkowskim, zajmuje się promocją Pomorza Zachodniego. Dzieli się też swoją wiedzą zawodową wykładając na Wyższej Szkole Bankowej oraz Uniwersytecie Szczecińskim przedmioty takie jak marketing terytorialny, PR czy marketing polityczny. Krzysztof opowie o tym, jak promocja regionu wyglądała jeszcze 8 lat temu, a jak wygląda dziś oraz jak wykorzystuje się social media w tego typu działaniach.

Marcin Puś – Marketing Manager w Elastic Email, lubi łączyć nowoczesne technologie z marketingiem, pasjonuje go temat sztucznej inteligencji, miniaturyzacji, IoT. W swojej prelekcji porówna różne kanały komunikacji pod względem ich skuteczności i powie jak prawidłowo wykorzystywać ich funkcje.

Agenda spotkania:

16:00 – 16:45 – rejestracja
16:00 -17:00 – Kacper Skoczylas / Weronika Karpińska – przywitanie / o Czwartkach Social Media w Szczecinie.
17:00 – 17:30 – Margo Ovsiienko – “Webinary w B2B – Twoja maszynka do pozyskania klientów”
17:30 – 17:50 – Przerwa / networking
17:50 – 18:00 – Marcin Puś – „Wysyłanie e-maili w epoce social media”
18:00 – 18:15 – Przerwa / networking​ / albo bez przerwy – jeszcze zobaczymy
18:15 – 19:40 – Krzysztof Barczyk – „Twój biznes pod banderą sukcesu” i nowoczesnym podejściu do promocji regionu.”
19:40 – koniec części oficjalnej

 

#5PytańDoPrelegenta

Jaki sposób na gorszy humor ma Margo? Co w swojej pracy lubi Marcin? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć przeczytajcie poniżej odpowiedzi na 5 pytań jakie zadaliśmy naszym prelegentom, aby poznać ich trochę lepiej, nie tylko na tle zawodowym.

  1. Jakie aspekty najbardziej cenisz sobie w swojej obecnej pracy?

Krzysztof: Mimo, iż wszyscy myślą, że praca w urzędzie jest nudna, to w moim wypadku jest zupełnie odwrotnie – nie ma dwóch takich samych dni. Co najbardziej cenię – to fakt, że mogę realizować moje pomysły. Mam fantastyczny zespół i nie raz słyszałem od osób, z którymi pracuję, że zwariowałem. Ale im bardziej coś jest inne od tego co robi typowy „urzędas” na co dzień, tym bardziej mi się podoba.

Margo: Cenię holistyczne podejście do marketingu. Jako Growth Marketer muszę zadbać o wiele aspektów, aby marketing zaczął działać i przynosić wyniki. Oprócz tworzenia treści, które przyciągną klientów muszę pilnować UX, biegle posługiwać się narzędziami do automatyzacji marketingu i analityką, nadzorować i optymalizować reklamy PPC i jeszcze 100+ szczegółów.

Marcin: Nowoczesny model sprzedaży produktu, szybki feedback, ogromne możliwości nauki.

  1. Co sprawiło, że dziś wykonujesz ten zawód, co Cię zainteresowało?

Krzysztof: Inspiruje mnie wiele rzeczy i staram się czerpać garściami z dobrych przykładów. Jedną z takich historii jest Historia Jarka Syrka. Jego ojciec pewnego dnia zadzwonił do urzędu i zaczął narzekać że jego zdolny syn nie jest doceniany. Od słowa do słowa umówiłem się z jego synem na spotkanie. Przyszedł i opowiedział swoją niewiarygodną historię. Jak był na studiach wymyślił aplikację która skleja zdjęcia w gigapanoramy. Wrzucił kiedyś takie zdjęcie na fb. Po jakimś czasie dostał wiadomość od pracownika szejka Dubaju czy zrobiłby coś takiego dla Dubaju. Dzisiaj każdy może wejść na strone dubai360.com i zobaczyć pracę mieszkańca naszego regionu. Była to dla mnie przełomowa sprawa. Zdałem sobie sprawę jak często mijamy na ulicy sąsiadów, nieznajomych i jak mało o nich wiemy. A wielkie historie są tuż za rogiem. Zacznijmy o tym mówić zacznijmy się tym chwalić. Jarek dalej mieszka w Szczecinie dalej rozwijając swoją firmę.

Margo: Wszystko się zaczęło od nagrywania podcastów, pisania branżowego bloga i spotykanie na swojej drodze utalentowanych specjalistów, którzy zainspirowali do działania.

Marcin: Marzyłem, aby robić reklamy dla telewizji gdy byłem mały. Spóźniłem się trochę na telewizję, został internet.

3. Jakie masz hobby / jak lubisz spędzać swój wolny czas?

Krzysztof: Uwielbiam spędzać czas aktywnie, najprostsze jest bieganie, zakładasz buty i biegniesz. Ale to właśnie jazda konna sprawia że mam wolna głowę, uwalniam się od codziennych wyzwań.

Margo: W wolnym czasie… pracuję (bo pracy nigdy nie jest za mało), nagrywam branżowy podcast Margo Leads, biegam długie dystansy i snuje plany na zwiększenie konwersji.

Marcin: Nie mogę powiedzieć. Same nielegalne, albo niekulturalne rzeczy.

  1. Rzecz, bez której nie mógłbym/ nie mogłabym się obejść to….

Krzysztof: Sport i zdrowy tryb życia.

Margo: zadawania pytań. Bez kwestionowania status quo nie ma postępu – w biznesie, jak i życiu ogólnie rzecz biorąc.

Marcin: Klon 1:1 mojej osoby. Tylko posiadając taki klon jestem w stanie „się obejść”. Jedna osoba stoi w środku, a druga (np. klon) obchodzi tę pierwszą dookoła.

  1. Jaki jest Twój najlepszy sposób na gorszy nastrój?

Krzysztof: Pójść i porządnie się zmęczyć, założyć słuchawki z ulubioną playlista, pójść na siłownie, pobiegać bez znaczenia, od razu wszystkie głupoty uciekają…

Margo: Najlepszym rozwiązaniem na zły humor jest bieg na > 10 km lub sernik 🙂

Marcin: patrz punkt 3.

Zapraszamy już 27 października, rejestracja na spotkanie na stronie wydarzenia!